Kalorifer Tesisat Temizliği

Kalorifer tesisat temizliği

Bir çok ev ve iş yerinde yaşanan ve doğal gaz faturalarını önemli ölçüde etkilemektedir.Ekonomik ısınmanın birinci koşulu tesisatın temiz olmasıdır.Su dolaşımının ve ısınmanın randımanlı olabilmesi için tesisatlardaki çamur,tortu,metal tozları,kireç v.b istenmeyen  birikimlerin temizlenmesi gerekmektedir.Bu temizlik işlemi ise doldur boşalt yapılmaz.Özel tesisat yıkama makinesi ve tasisat temizleme ilacı ile bu istenmeyen tortular ortadan kaldırılır.En az 3 yılda bir kalorifer tesisat temizliği yapılması gerekmektedir.Randımanlı sirkülasyon olan bir tesisatta ısınma problemleri yaşanmaz.Bu da kalorifer peteklerinin iyi ısınması ile anlaşılır.Kalorifer tesisatı tıkalı olan tesisatlarda öncelikle peteklerde ısınmama sorunu yaşanır.Yani ilk peteklerin ısınması diğerlerinin ısınmaması,peteklerin yarıya kadar ısınması,son peteklerin randımanlı ısınmaması bu tip problemlere örnektir.Ancak bu noktada şuna dikkat etmek gerekmektedir.Tesisat kullanılmaya başladığı günden beri bu sorunlar yaşanıyor ise problem tesisat temizleme ile giderilemez.Burada sorun tesisatın ilk yapımı esnasında yapılan yanlışlıklardan kaynaklanmaktadır.Kalorifer tesisat temizliği yapılan tesisatlardan daha tasarruflu ve randımanlı çalışmaktadır.

kalorifer tesisat temizliği

Kalorifer tesisat temizliği nötrlize

Kalorifer tesisat temizliği esnasında dikkat edilmesi gereken nokta özel makine ve kimyasalların kullanılmasıdır.Ayrıca yıkama işlemi sonrası sistemin nötrilize edilmesi gerekmektedir.Teknisyenlerimiz tarafından sizlere tavsiye edilen yıkama sonrası kullanılan ve tesisatta suyun daha rahat dolaşmasını,kirecin oluşmasını ve ısınmayı arttıran kombi solüsyonlarından kullanmanızı tavsiye ederiz.

Kalorifer tesisat temizliği iletişim

Kalorifer tesisat yıkama kampanyalarını www.vaillantservisi-tr.com adresimizden takip edebilirsiniz.Kalorifer tesisat temizliği çağrı merkezi 0212 602 04 04.

Be Sociable, Share!

Sizden gelenler

    Copyright 2013 Tum Haklari Saklidir. Site icerigi izinsiz olarak kullanilamaz. Bu web sitesi bir ISISER ISITMA SOĞUTMA SİSTEMLERİ istirakidir. Firmamiz sitemizde adi gecen markalara ozel servis hizmeti vermektedir. Sitemizde ve duyurularimizda ismi gecen logolar ve markalar ilgili firmalarin tescilli markalaridir. Marka logo ve materyalleri bilgi amacli kullanilmistir.